Péče o zuby – zkuste sílu bylinek

Zdraví je tím nejdůležitějším a nejhodnotnějším, co člověk může vlastnit. A naše populace si to začíná uvědomovat čím dál silněji. Všímáme si toho, co jíme, i toho, jaké prostředí nás obklopuj. Kromě klasické medicíny pomalu, ale jistě dáváme šanci také té alternativní, ať už se jedná o magnetoterapii nebo různé diagnostické přístroje.

 

Mocná síla přírody

Věřit začínáme také bylinkám a mocné síle přírody. Stále častěji totiž saháme po čistě přírodních produktech, ať už se jedná o pleťové krémy nebo šampony na vlasy. Větší poptávka po těchto výrobcích je také v oblasti péče o náš chrup. O účincích léčivých rostlin dobře věděli již naši předci, kteří je využívali k hojení dásní a při bolestech zubů. Uplatňovali je také při paradontóze, kde nedali dopustit na šalvěj či hřebíček. Dnes tyto rostlinky spolu s dalšími jako je heřmánek, fenykl, řepík, ženšen či máta najdeme i v bylinných zubních pastách – při jejich výběru dejte přednost těm, které neobsahují žádnou zbytečnou chemii. Setkat se s nimi můžete také v bylinných ústních vodách. Ty nejen, že zlikvidují všechny bakterie, ale zároveň také příjemně osvěží váš dech.

 

Naučte se správné čištění

Ani příroda však není všemocná a pro krásné zuby tak budete muset udělat víc – hlídat si jídelníček, omezit nadměrnou konzumaci cukrů a potravin, které ho obsahují, a především naučit se správnou techniku čištění vašeho chrupu. Nedostatečná zubní hygiena totiž stojí za všemi problémy – od zubního kazu počínaje a zánětem dásní až nebezpečnou paradontózou konče. Důležitý je správný způsob čištění a také důkladnost, zubní kartáček berte do ruky minimálně dvakrát denně. Kromě něj se nezapomeňte vybavit také dalšími dentálními pomůckami. Do boje povolejte mezizubní kartáčky i dentální nitě, které odstraní plak a zbytky potravin i na těžko dostupných místech, kam se klasický kartáček ani při nejlepší vůli prostě nedostane. A přitom právě zde vzniká největší množství kazů. Jak s těmito nástroji zacházet vám nejlépe vysvětlí dentální hygienistka, která vás zároveň naučí, jak zuby správně a důsledně čistit, abyste se vyhnuli nepříjemnému trápení na zubařském křesle.

Sdílet